با فرمول مولکولی CH4 به عنوان سوخت بکار می‌رود. متان ساده‌ترین عضو خانواده آلکان ها است. در شرایط استاندارد دما و فشار این گاز بی بو ، بی‌رنگ ، ناقطبی و نافذتر و سبک‌تر از هوا است و اولین ترکیب سلسله هیدروکربن‌های اشباع شده به شمار می‌رود. لازم به ذکر است این گاز در آب خاصیت انحلال پذیری ندارد و نقطه ذوب آن ۱۸۲- و نقطه جوش آن ۱۶۱٫۵- درجه سلسیوس و چگالی نسبی آن 0/4  است، همچنین لازم به ذکر است این گاز وقتی مایع شود سبک تر از آب است.

فروش گاز متان :

شرکت گاز اردستان ، ارائه دهنده ی گاز متان با خلوص3، 3.5 ، 4 ، 5 و … در مخازن استاندارد و سیلندرهای 10، 20، 40 ، 50 و 80 لیتری و همچنین قیمت مناسب می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت گاز متان با واحد بازرگانی شرکت گاز اردستان تماس حاصل فرمایید. جهت دریافت فایل اطلاعات ایمنی گاز متان روی آیکون روبه رو کلیک کنید ←

مشخصات فیزیکی و شیمیایی گاز متان :

متان ماده‌ای است که ساختار چهار وجهی دارد و از اتصال چهار اتم هیدروژن و یک اتم کربن به وجود می آید.  این گاز در طبیعت از تجزیه و پوسیده شدن مواد آلی به ویژه فساد گیاهان در مرداب‌ها حاصل می‌شود، به همین جهت نام دیگر آن گاز مرداب است  . همچنین یکی از اجزای اصلی (بیش از ۹۷%) گاز طبیعی است. متان در دمای اتاق و فشار استاندارد گازی بی رنگ و بی بو است که به آسانی درهوا می‌سوزد و تشکیل آب و کربن دی اکسید می‌دهد و  شعله آن آبی کمرنگ و تا حدودی بسیار داغ است . یکی از معروف ترین ترکیبات گاز متان مخلوط گاز متان و گاز آرگون است که بعنوان گاز دستگاه XRF و با نام تجاری پی ده  (( p10  به فروش میرسد و یا مخلوط LEL  در گاز هوای خشک یا گاز Z-Air است .

طرز تهیه ی گاز متان :

منبع اصلی گاز متان ، طبیعت است و جدا از منابع گاز طبیعی ؛ متان را می توان با تولید بیوگاز با تجزیه مواد آلی مانند : کود کشاورزی، آب پسماند و پسماندهای جامد شهری تهیه نمود. همچنین گاز متان را می توان برای مصارف صنعتی به وسیله پاره ای از واکنش های شیمیایی از گازهای موجود در جو ، معادن زغال سنگ و هیدروژن را بدست آورد. جهت تهیه متان ؛ نیاز به باقیمانده نباتی ، حیوانی و یا نیاز به زغال سنگ می باشد.

گرید و خلوص گاز متان :

گازها دارای خواص مختلفی با خلوص متفاوت بوده و به ‌همین جهت در صنایع و کاربردهای مختلف از گریدهای متفاوتی استفاده می‌گردد.

گرید: میزان خلوص گازهای خالص را مشخص نموده و هر چه گاز دارای گرید بالاتری باشد، خلوص بالاتری را نیز داراست.  گرید و ناخاصی گازها در جدول زیر آورده شده است:

گرید

ناخالصی

درجه خلوص

3

 1000

99.9%

3.5

500

99.95%

4

100

99.99%

4.5

50

99.995%

تاریخچه گاز متان  :

گاز متان توسط فیزیکدان الساندرو ولتا در سال 1778 کشف شد. این گاز از تجریه و پوسیده شدن مواد آلی به ویژه فساد گیاهان در مرداب ها حاصل میشود.

نکات ایمنی :

گاز متان سمی و محرک نیست. این گاز قابلیت اشتعال دارد که در غلظت های بالا باعث انفجار میشود. لذا در انبارش و نگهداری این سیلندرها؛ می بایست نهایت دقت و توجه را داشت و به هیچ وجه در کنار سیلندرهای اکسید کننده مثل گاز اکسیژن و گاز نیتروس اکساید ذخیره نگردد .

خطرات گاز متان  :

گاز متان درتماس با پوست یا چشم ، محرک نمیباشد. این گاز خفه کننده و قابل اشتعال است و در غلظت های بالا توانایی جانشین شدن به جای اکسیژن را دارد.

کاربرد گاز دی اکسید کربن :

  • استفاده از گاز متان در نیروگاه های برق به عنوان سوخت استفاده شده و برق
  • استفاده از گاز متان در مواد شیمیایی و حشره کش
  • استفاده از گاز متان درکلرومتان مواد اولیه پلاستیک
  • استفاده از گاز متان در مصارف خانگی
  • استفاده از گاز متان  در موشک ها و راکت ها به عنوان سوخت
  • استفاده از گاز متان برای سنتز مواد شیمیایی دیگر مانند استیک اسید، استیلن و برخی از حشره کش ها
  • استفاده از گاز متان به عنوان سوخت خودرو ها در جایگاه های سوخت CNG

خرید سیلندر/کپسول متان و قیمت گاز متان :

جهت تهیه و خرید کپسول گاز متان با خلوص و کیفیت بالا به صورت جزئی و کلی ، تهیه انواع تجهیزات، لوازم وابسته به آن (سیلندر متان ، پالت گاز متان و … ) و دریافت قیمت سیلندر متان با واحد بازرگانی شرکت گاز اردستان تماس حاصل فرمایید.

واحد بازرگانی: 03133863330

سایر

فروش گاز متان، خرید گاز متان، قیمت متان خلوص بالا، فروش گاز متان در اصفهان، خرید گاز متان در اصفهان، قیمت متان، فروش کپسول متان، فروش سیلندر متان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *