مخزن دوئر دارای فشار و اندازه استاندارد می باشد که مطابق با الزامات اقتصادی و مقدار مصرف ، تولید و توزیع می شود. این مخزن از جنس آلومنیوم می باشد. مخزن دوئر دارای چند لایه عایق خلاء برای نگهداری میعانات گازی می باشد، که برای حمل و نقل و ذخیره سازی گازهای مایع مثل نیتروژن مایع، اکسیژن مایع، آرگون مایع، کربن دی اکسید مایع و نیتروس اکساید استفاده می شوند. مخزن داخلی مخازن دوئر از جنس  استیل آستنیتی  هستند. عایق بین مخزن خارجی و داخلی نیز از جنس پرلیت می باشد که مانند غربال مولکولی عمل می کند. این امر موجب تضمین کیفیت و مرغوبیت گازهای مایع می شود و همچنین طولانی شدن عمر محصول می شود. .  یک مخزن دوئر نوع خاصی از فلاسک خلاء است که برای ذخیره گازهای مایع با دماهای منفی که نقطه جوش آنها بسیار پایین تر از دمای اتاق است استفاده می شود.

فضای بین دو فلاسک خلاء است که به طورقابل توجهی انتقال حرارت را از طریق هدایت کاهش می دهد. همچنین میزان هدر رفتن مایع را به حداقل خود می رسد. از این مخازن در صنایع نفت و گاز، هوافضا، انرژی های نوین، احتراق، حفاری، بتون ریزی، عملیات حرارتی سرد، سلول های بنیادی، مواد غذایی و تامین اکسیژن بیمارستان ها استفاده می شود. این مخازن را نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد. مخازن دوئر باید ثابت باشند و از افتادن یا سقوط آن ها جلوگیری شود. همچنین از اجسام تیز و برنده دور نگه داشته شوند. در هنگام استفاده از این مخازن از تجهیزاتی مانند گیج , مانومتر , شیر و اتصالات مخزن استفاده کنید که دارای استاندارد مناسب باشند. مخازن دوئر همیشه می بایست به صورت عمودی نگهداری شوند زیرا با وجود عایق فوق العاده ای که دارد ، نشت حرارتی اجتناب ناپذیر است. مخازن دوئر در حجم های 100 تا 500 لیتر و فشار های مختلف از ۲ بار تا حدود ۲۶ بار قابل فروش می باشند. فشار کاری این مخازن از صفر تا 29 بار می باشند، همچنین استفاده از مخازن دوئر خطرات ناشی از بارگیری و تخلیه را به حداقل می رساند.

به طور کلی ویژگی های مخازن دوئر به شرح ذیل می باشد :

  1. مخازن دوئر دارای استحکام بالا و عمر طولانی می باشند.
  2. مخازن دوئر قابلیت نگهداری گازهای مایع با خلوص و کیفیت بالا را دارند.
  3. جنس مخازن دوئر استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ می باشند.
  4. مخازن دوئر قابلیت استفاده در فرآیند های سرمازایی و برودتی را دارا می باشند.
  5. همچنین از مخازن دوئر در حمل و نقل و ذخیره ی مواد غذایی استفاده می شود.

مخازن دوئر در حجم های 100 تا 200 کیلوگرم، بسته به سفارش مشتریان قابل فروش می باشند، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت دوئر با واحد بازرگانی شرکت گاز اردستان تماس حاصل فرمایید .

سایر

فروش دوئر، خرید دوئر در اصفهان، قیمت دوئر،تامین دوئر در اصفهان، فروش دوئر در حجم های مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *