پالت گاز میکس تنفسی

پالت هلیوکس ، باندل هلیوکس ، رک هلیوکس

برای کپسول غواصی از ترکیب گاز هلیوم، نیتروژن و اکسیژن استفاده میشود که نام تجاری آن تریمیکس  (Trimix) است . همچنین برای غواصی‌های عمیق و طولانی مدت، از ترکیب دو گاز اکسیژن و هلیوم استفاده می‌شود ؛ که با نام تجاری هلیوکس ( (Helioxشناخته می‌شود. این گاز حاوی 20 درصد اکسیژن همراه با 80 درصد هلیوم است،که علاوه بر آن برای بیماران تنفسی نیز کاربرد دارد. این ترکیب سبک بوده و خطرات نیتروژن را برای غواص ایجاد نخواهد کرد.

در مخازن غواصی، به این دلیل که برای اولین بار در کپسول‌های غواصی، هوا مورد استفاده قرار گرفت، این هوا حاوی 20 درصد اکسیژن و 80 درصد نیتروژن میباشد ؛ که استفاده و بکارگیری نیتروژن در کپسول غواصی مشکلاتی را به همراه دارد. یکی از این مشکلات پیش آمده به دلیل وجود نیتروژن درکپسول غواصی ؛ ایجاد حالت سر‌خوشی و یا مستی برای غواص میباشد ! زیرا نیتروژن در استفاده طولانی مدت ؛ می‌تواند حالتی مستی را در انسان به وجود آورد که این حالت میتواند قدرت تشخیص غواص در ارتباط با خطرات احتمالی را از وی بگیرد . برای غواصانی که در عمق زیاد شنا می‌‎کنند، ممکن است این نیتروژن در خون آنها حل شود؛ ( به دلیل فشار زیاد آب در اعماق ) از این جهت باید سطح فشار را از بین ببرد، تا نیتروژن از خون خارج شود. اما در اینجا این خطر وجود دارد که نیتروژن به سرعت از خون خارج شده و حباب‌ هایی را در جریان خون به وجود می آورد، که این اتفاق بسیار خطرناک است؛ زیرا موجب انسداد و بسته شدن رگ‌ها می‌شود. ترکیب هلیوکس به دلیل به کارگیری درصد زیادی هلیوم، گران است و برای استفاده در اعماق زیاد ضروری است. اما برای غواصی در عمق کمتر می‌توان از ترکیب و مخلوط تریمیکس که ارزان‌تر است؛ میتوان استفاده کرد. تعیین میزان هلیوم محلول داخل سیلندر غواصان ،ارتباط مستقیمی با میزان عمق آب دارد. یعنی در اعماق بیشتر، باید نسبت نیتروژن به هلیوم کمتر شود و یا برعکس.

تیم حرفه ای و تخصصی شرکت گاز اردستان با تکیه بر دانش فنی و مهندسی خود در زمینه گاز های طبی،صنعتی،آزمایشگاهی و کالیبراسیون قادر به تولید گاز میکس هلیوکس یا گاز میکس تنفسی با استفاده از روش های گراویمتری (وزنی)  با استفاده از گاز های گرید بالا از جمله هلیوم وارداتی گرید 5.2 و اکسیژن طبی می باشد. 

برای دریافت اطلاعات فروش و خرید پالت هلیوکس ، باندل هلیوکس ، رک هلیوکس و یا قیمت پالت هلیوکس ، باندل هلیوکس ، رک هلیوکس میتوان با واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

طراحی و ساخت پالت هلیوکس ، باندل هلیوکس ، رک هلیوکس:

کپسول‌های غواصی همچنین باید سبک باشد که در ساخت آن از آلومینیوم استفاده میشود و برای کاهش وزن این سیلندر ها، از آلیاژی استفاده میشود که وزن کمتری داشته باشند. برای شارژ کردن این سیلندرها، باید یکسری کنترل‌ها و بازید‌های خیلی مهم صورت گیرد؛ مثل چک کردن شیرهای مخصوص تعبیه شده روی سیلندر.

برای شارژ سیلندر، با دو آزمون و تست مورد بررسی قرار میگیرد ؛ بازرسی دوره‌ ای سیلندر‌ها _ بازرسی دوره ‌ای رگلاتور‌ها

شرکت گاز اردستان قادر به طراحی و ساخت پالت هلیوکس، باندل هلیوکس، رک هلیوکس در سیلندر های 40و50 لیتری با فشار کاری 120 تا 150 بار میباشد. پالت گاز هلیوکس در ابعاد زیر ارائه می گردد :

پالت هلیوکس 4 تایی 40 لیتری

پالت هلیوکس 4 تایی 50 لیتری

پالت هلیوکس 9 تایی 40 لیتری

پالت هلیکس 9 تایی 50 لیتری

پالت هلیکس 12 تایی 40 لیتری

پالت هلیوکس 12 تایی 50 لیتری

پالت هلیوکس 16 تایی 40 لیتری

پالت هلیوکس 16 تایی 50 لیتری

مخلوط گازی هلیوکس تشکیل شده از گاز هلیوم و گاز اکسیژن در سیلندر های 40 و 50 لیتری با رنگ قوه ای ( هلیوم ) و طوسی ( اکسیژن ) با توجه به استاندارد BOC  رنگ آمیزی و ارائه می گردد .گاز کالیبراسیون هلیوکس به دلیل وجود ترکیبات بی اثر از شیر راست گرد DIN6 یا BS3 استفاده می شود .

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید پالت هلیوکس ، باندل هلیوکس ، رک هلیوکس می توان با واحد بازرگانی گروه صنعتی گاز اردستان تماس حاصل فرمایید.

نکات ایمنی گاز میکس :

نحوه ی انبارش ̨ تخلیه و بارگیری این سیلندرها فوق العاده مهم می باشد. کاهش فشار، می تواند نشانه ي وجود نشتی باشد، از همین جهت لوله ها و اتصالات را بازبينی کنيد و محل اتصالات را در چند نوبت با کف صابون کنترل کنید. پس از پایان کار؛ شیر بالای سیلندر را ببندید. همچنین برای جلوگیری از آسیب فیزیکی، سیلندر باید به صورت عمودی نصب شوند . در جابه جایی سیلندرها مراقب باشید، زیرا سیلندر گاز میکس نباید غلطانده شود.

ظرفیت وزنی
(Approx)

ظرفیت حجمی
Liter(Approx)

سایز پالت
طول /عرض/ارتفاع

تعداد سیلندر

6

40

130x97x80

280

12

50

180x125x80

450

20

40

133x146x97

350

36

40

184x130x150

400

12

80

160x125x117

700

محاسبه قیمت منوط بر درخواست مشتریان عزیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت پالت و باندل گاز میکس هلیوکس، ترکیب گازی هلیوکس با واحد فروش و بازرگانی شرکت گازهای طبی و صنعتی اردستان تماس حاصل فرمایید.

تلفن واحد بازرگانی : 03133863330

سایر

فروش پالت گاز میکس، قیمت پالت میکس، پالت گاز میکس، پالت میکس در اصفهان، اجاره پالت میکس در اصفهان، خرید باندل میکس، پالت گاز مخلوط، باندل مخلوط های گازیفروش پالت هلیوکس، قیمت پالت هلیوکس اجاره پالت هلیوکس در اصفهان،پالت هلیوکس، خرید پالت هلیوکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *