آخرین خبرها
منوی سایت
تقویم
1398
تیر
سه شنبه
25
            
 

آرگون با علامت اختصاری Ar در جدول عناصر دارای شماره اتمی ۱۸ بوده و جز گازهای نجیب قرار دارد. از این رو، هیچ ترکیبی از آن به صورت طبیعی وجود ندارد. 
انحلال‌پذیری آرگون در آب، تقریباً شبیه به اکسیژن است. در هر دمایی، بی‌رنگ و بی‌بو، غیرآتش‌گیر و غیرسمی می باشد. آرگون در شرایط معمولی، واکنش شیمیایی انجام نمی‌دهد و هیچ ترکیب شیمیایی پایدار تأیید شده‌ای در دمای اتاق، شکل نمی‌دهد.

از جمله کاربردهای این گاز :
- پرکردن حبابهای لامپها و پنجره‌های دوجداره
- استفاده در جوشکاری قوس الکتریکی به عنوان گاز محافظ
- شستشوی فلزهای مذاب برای جداکردن گازهای حل شده در آن
- استفاده در لیزرها و کاربرد گاز میکس ارگون با سایر گازها در صنعت
- گاز آرگون قابل اسفاده در پنجره های دو جداره 
-در جوش آرگون یا تیگ (TIG) برای ایجاد قوس جوشکاری از الکترود تنگستن استفاده می شود که این الکترود برخلاف دیگر فرایندهای جوشکاری حین عملیات جوشکاری مصرف نمی شود.

هشدارهای حفاظتی شخصی :
گاز آرگون در دما و فشار عادي سمي نيست ولي زماني كه در صد ان خيلي بيشتر از غلظت اكسيژن تنفس هوا باشد، جاي اكسيژن هوا را گرفته و مي تواند باعث فقدان اكسيژن و خفگي شود / اين گاز غيرقابل اشتعال است / گاز پايداري است و حساس نمي باشد / اثرات مخربي ندارد وجزء گازهاي موجود در هوا است . اين گاز از هوا گرفته مي شود.


جابجايي و انبارداري :
افرادي كه با اين گاز كار مي كنند بايد با نحوة انجام كار به صورت ايمن و خطرات كار احتياطات جابجايي با اين ماده آشنا شوند. سيلندرهاي گاز ارگون را درجاي خنك، خشك، با تهويه محيطي مناسب، به دور از شرايط انبارداري مواد قابل اشتعال و مواد خورنده نگهداري كنيد .

* msds گاز آرگون
اطلاعات فنی  گاز ارگون
* آرگون مایع
* جوش آرگون | تیگ | TIG
* گاز آرگون در شیشه دو جداره
* پالت گاز آرگون (باندل)


کانال تلگرام مجموعه : ​https://t.me/ardestangas
 
درحال بارگزاری