• EN
  • |
  • FA

صنایع / Agriculture

Agriculture

مصرف آمونیاک از کشاورزی تا صنعت غذا بیشتر کشاورزان برای افزایش سطح نیتروژن در خاک و افزایش تولید محصول از گاز آمونیاک استفاده می کنند .

تولید و استفاده از کود آمونیاک بی آب

مصرف آمونیاک از کشاورزی تا صنعت غذا

بیشتر کشاورزان برای افزایش سطح نیتروژن در خاک و افزایش تولید محصول از گاز آمونیاک استفاده می کنند .زیرا خاک زمین های کشاورزی توان تولید محصولات در طی فصول را ندارند و ملزم به استفاده از کود های شیمیایی می باشند

آمونیاک بدون آب حاوی 82 درصد (82%) نیتروژن و بیشترین کود حاوی نیتروژن است و انتخاب کود شیمیایی مناسب برای تامین نیازگیاهان مهمترین بخش در کشاورزی است.87 درصد از آمونیاک بی آب به عنوان کود استفاده می شود و با 13 درصد باقی مانده در بخش های شیمیایی و صنعتی استفاده می کنند. آمونیاک ماده ای غیر آلی و بی رنگ است .این ماده به صورت مایع مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای تولید کود های نیتروژنه  کاربرد دارد .این گاز در تولید مواد شیمیایی ، صنایع غذایی ، داروسازی و تولید کاغذ از جمله کاربرد های فراوان این ماده در صنایع مختلف است.

آمونیاک ماده اولیه ساخت کود های شیمیایی کشاورزی است که برای تقویت خاک و رشد بهتر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد و از کاربرد های دیگر آمونیاک برای دستگاه های برودتی و سرد خانه آمونیاکی است که در صنایع مختلف برای خنک سازی از آن استفاده می شود.

آمونیاک و استفاده در ساخت و تولید کیک 

تولیدات کشاورزی و غذایی نیمی از انسان های روی زمین به این کود بستگی دارد . بی کربنات آمونیوم یا همان آمونیاک به دو صورت صنعتی و خوراکی موجود می باشد . در صنعت غذایی آمونیاک برای بهبود دهنده مواد مورد استفاده قرار می گیرد .این پودر سفید رنگ حلال آب است . وقتی به موادی مانند خمیر اضافه می شود شروع به تجزیه کرده و باعث پف شدن خمیر می شود . با افزایش دما حلالیت آمونیاک افزایش یافته و باعث آزاد شدن گاز آمونیاک می شود و گاز آمونیاک به طور کامل از مواد جدا می شود .این فرآیند اصطلاحا باعث ور آمدن خمیر و حالت اسفنجی بعد از پخت می شود .